Finweek Bratislava 2022

Koncom septembra sa v Bratislave konal už šiesty ročník konferencie Finweek Bratislava. Na najväčšej sektorovo orientovanej konferencii na Slovensku vystúpilo až 55 zahraničných a slovenských odborníkov a inovátorov z bankového a IT sektora vrátane štátnych zástupcov.   

FN2

Témou boli opäť najnovšie trendy finančného sveta, ale aj úskalia a nevyhnutné legislatívne zmeny, ktorých cieľom je podporiť vznik nového stredoeurópskeho inovačného centra. Počas trojdňového finančného maratónu bolo jednou z najdôležitejších diskusií spojenie silnej V4 -  o novom inovačnom regióne v oblasti fintech, ktorý má vzniknúť na tomto území aj spolu so susednými krajinami.  

Pri budovaní niečoho väčšieho však netreba stále zabúdať aj na bezpečnosť a dodržiavanie regulačných požiadaviek. Ani táto téma samozrejme na konferencii nechýbala. Jedným z účastníkov diskusie a panelu s názvom “Security in Finance / AML” bol aj spoluzakladateľ našej advokátskej kancelárie STEINIGER | law firm - Lukáš Steiniger, ktorý prispel svojimi dlhoročnými skúsenosťami a najnovšími poznatkami v oblasti AML a súvisiacej regulácie.

Organizátorom ďakujeme za pozvanie do diskusie a rečníkom za podnetnú debatu.

Videopozvánky a záznamy z ďalších konferencií si môžete pozrieť tu: VIDEO 

Fotografie: Tech Events

Facebook Twitter Google+ LinkedIn