Novinky

SHA, vynálezy, znova eshopy a e-schránky

Prvé Novinky v tomto roku vám spravia prehľad. Dočítate sa čo je to SHA a čo všetko si v tejto zmluve môžete dohodnúť; ako si potvrdíte, že ste vlastníkom svojho vynálezu; ako je to s odstúpením od zmluvy pre eshopy, keď je doručenie zadarmo a aké daňové dokumenty budú doručované do e-schránok.

Novela, pokuta a eshopy

Podnikatelia, máte Vašu dokumentáciu k GDPR nastavenú správne? Prečítajte si o jednej z najvyšších pokút v oblasti ochrany osobných údajov a dozviete sa, aké chyby urobil svetovo známy Whatsapp. Okrem toho Vám prinášame informácie o novinkách vyplývajúcich z novely zákona o DPH a pre prevádzkovateľov e-shopov sme pripravili informácie o rozdieloch medzi odstúpením od zmluvy a stornovaním objednávky.

Finweek Bratislava predstavil témy blízkej budúcnosti

Konferencia Finweek Bratislava hostila už piatykrát odborníkov z rôznych oblastí, ktorí diskutovali o témach nie tak vzdialenej budúcnosti. Slovami organizátorov, s témami ako sú inovácie a nové technológie sa stretávame denne. Súčasná doba prináša so sebou veľa zmien, s ktorými sa musíme naučiť žiť a zaobchádzať už dnes. Konferenciu organizoval Tech events.

Dobré správy pre podnikateľov

Legislatívne prostredie pre podnikateľov sa vyvíja a mení veľmi rýchlo a je náročné tieto zmeny sledovať. My sme ich pre Vás opäť spracovali a prinášame dobré správy pre podnikateľov vo finančných ťažkostiach. Okrem nich sa dočítate o automatizovanom doplnení údajov do obchodného registra a o novele autorského zákona.

Zmeny pre podnikateľov, za ktoré hrozia pokuty

Nenechajte sa zbytočne pokutovať - z každej strany sa valia samé povinnosti a za ich nesplnenie môže ľahko prísť sankcia. Zhrnuli sme pre Vás novinky z podnikateľského prostredia, medzi ktorými sa dočítate o povinnostiach voči obchodnému registru, ale aj o zjednodušení vedenia účtovníctva a nových sankciách za porušenie zákona o účtovníctve.

Rusko si privlastňuje názov Šampanské, čo na to Francúzi?

Vedeli ste, aký status získalo Spojené kráľovstvo vďaka rozhodnutiu Európskej komisie v oblasti ochrany osobných údajov? Okrem toho sa v dnešných Novinkách dozviete, za akých okolností ste povinný prekladať obchodné podmienky vašich e-shopov do iných jazykov. Prinášame aj informácie o návrhu legislatívy, ktorou sa plánujú zaviesť tzv. rodinné podniky. V závere sa venujeme rozhodnutiu Ruska, podľa ktorého sa názvom šampanské budú môcť označovať iba vína pochádzajúce z ruskej produkcie. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Úspešný webinár Ako daniť kryptomeny v Čechách a na Slovensku

Kryptomeny a podnikanie s nimi sa stávajú čoraz diskutovanejšou témou už aj na Slovensku a Čechách. Keďže úprava legislatívy reaguje na túto tému pomaly, množia sa otázky ako legálne obchodovať s následne zdaňovať kryptomeny. Tejto téme sa venovalo aj druhé pokračovanie úspešného webináru Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku #2. B2B edition, ktoré sa konalo online 24. februára 2021.

Spustili sme projekt Ženy podnikajte!

Mnohým ženám nechýbajú schopnosti, ale sebavedomie a odvaha pustiť sa na vlastnú päsť do podnikania. Ak sa niektoré z nich odhodlajú vznikajú skvelé projekty a práve to by sme chceli podporiť. Chceme pomôcť ženám, ktoré váhajú a priniesť im sériu právnických a biznisových rád vo forme článkov s jasným obsahom.