Nová hybridná agentúra spája ľudského ducha a neomylnosť AI

Slovensku sa prednedávnom predstavila nová agentúra Darwin & the Machines. Nie je to však iba ďalšia v rade reklamných agentúr. Výnimočným je už len fakt, že ju založili traja nanajvýš skúsení marketéri a riaditelia reklamných agentúr. Nemenej zaujímavá je tiež informácia, že táto agentúra zamestnáva nielen ľudí. Prezradíme vám, ako sa takáto hybridná agentúra zakladala a ako sme sa aj my mali možnosť podieľať sa na vízií budúcnosti.

 

 

Spolupráca

Právnici našej advokátskej kancelárie sa podieľali na zakladaní spoločnosti a nastavení právnych vzťahov v agentúre Darwin & the Machines aj mimo nej. Zahŕňalo to zmluvné vzťahy medzi spoločníkmi, zmluvy s partnermi a klientmi a v neposlednej rade aj registrácia ochranných známok.

Pracovný tím viedli Ondrej Steiniger a Lukáš Steiniger, ktorí sa špecializujú nielen na obchodné a korporátne právo, ale aj na právo duševného vlastníctva vrátane autorského práva a právne služby v oblasti reklamy.

„Spoluprácu na tomto projekte sme si veľmi užívali. Páni z Darwin & the Machines prišli s výnimočným projektom, ktorého ambícia v tomto odvetví na Slovensku nemá obdoby. Myslím si, že snaha zabodovať aj na zahraničných trhoch s takýmto skvelým tímom a skúsenosťami je úplne logická“, hovorí Ondrej Steiniger.

"V neposlednom rade nás veľmi teší, že budeme môcť poskytnúť naše jedinečné právne know-how a skúsenosti v oblasti autorského a obchodného práva takejto kreatívnej spoločnosti, kde práve jedinečné nápady musia stáť na pevných základoch so silnou právnou ochranou“, dodáva Lukáš Steiniger.

Agentúra Darwin and the Machines už pripravuje aj kampane zamerané na USA, Austráliu a ďalšie trhy.

 

Viac o agentúre Darwin & the Machines

Hybridnú agentúru zameranú na dlhodobú efektivitu reklamných kampaní založili a vedú Martin Blaško, Michal Pastier a Marián Fury. Agentúru vedie na Slovensku Martin Blaško, v Českej republike Marián Fury, jej kreatívnym riaditeľom je Michal Pastier, strategické oddelenie povedie Juraj Pobjecký a dizajn Tereza Talichová. Okrem tejto hviezdnej zostavy budú pre agentúru pracovať aj traja HumanMachines, sú to Ai nástroje s vlastnou identitou. Dvojčatá Roy a Brandon sú špecialisti na branding a analytička Joy, ktorá kvantitatívne zhodnotí účinnosť reklamy len na základe výrazov tváre.

Claim agentúry “Ideas by humans, enhanced by machines” vyjadruje ich hlavný cieľ. Namiesto jednorazových kampaní tvoriť dlhodobú a konzistentnú komunikáciu značky. Spoločnosť má spájať najúčinnejšie princípy tvorby kreatívnych marketingových kampaní so spoľahlivými nástrojmi na ich meranie a zlepšovanie.

 

Branding a komunikácia

Ďalšou z výhod je priame napojenie projektov na brandingovú agentúru GoBigname. Po vytvorení a zadefinovaní novej značky môže klient plynulo pokračovať do Darwin and the Machines, kde mu tím špecialistov pomôže s lokálnou aj medzinárodnou expanziou a vytvorením komunikačného ekosystému.

Prezentačné video agentúry si môžete pozrieť tu: VIDEO

 


 

Za spoluprácu na výnimočnom projekte ďakujeme Michalovi Pastierovi, Martinovi Blaškovi, Mariánovi Furymu a celej agentúre Darwin & the Machines. #NeverStopEvolving!

Facebook Twitter Google+ LinkedIn