Výmaz dizajnu stavebnej kocky hračkárskej stavebnice LEGO

Napísal: Michaela Nemcová

Spor ohľadom výmazu dizajnu stavebnej kocky z dielne spoločnosti LEGO sa dostal až na Všeobecný súd. Hoci sa o tejto veci rozhoduje už od roku 2016, výsledok ešte stále nie je istý. Aký bol priebeh tohto sporu, kto sú jeho aktéri a v akom prípade môže byť dizajn vymazaný z registra EUIPO sa dozviete v článku.

Súdny dvor rozhodoval o zameniteľnosti označení HALLOUMI a BBQLOUMI

Napísal: Magdaléna Karvaiová

Nadácia na ochranu tradičného cyperského syra s názvom Halloumi je majiteľom kolektívnej ochrannej známky EÚ „HALLOUMI“, zapísanej pre potravinárske tovary, v praxi najviac zaužívaná pre syry a syrové produkty. Kolektívna ochranná známka EÚ predstavuje špecifický typ ochrannej známky EÚ, ktorý umožňuje odlíšiť tovary alebo služby členov združenia, ktoré je majiteľom ochrannej známky, od tovarov alebo služieb iných spoločností.

Korona opatrenia #6: Zákaz vychádzania

Napísal: Ondrej Steiniger

V dnešnej časti seriálu „lex-covid“ sa pozrieme na už od zajtra platné opatrenie zákazu vychádzania. Od kedy platí, kedy skončí, aké sú výnimky aj praktické rady – toto všetko sme sa pokúsili obsiahnuť v prehľadnom článku pre vás.

Korona opatrenia #5: Poistné a náhrada mzdy

Napísal: Ondrej Steiniger

V nových opatreniach prijatých v rámci „lex-covid“ sa často nie je jednoduché orientovať. Netreba zabúdať aj na to, že jednotlivé opatrenia na seba nadväzujú. Dnes sa s nami pozrite na ďalšie novinky, v ktorých odpovieme na otázky povinnosti zaplatiť poistné, ako aj koľko % zo mzdy patrí zamestnancom, ktorí nemôžu vykonávať svoju prácu.

Korona opatrenia #4: Príspevky pre zamestnávateľov a SZČO

Napísal: Ondrej Steiniger

Dnes sme pre vás opäť vybrali novinku zo schválených opatrení, nadväzujúcich na aktuálnu situáciu šírenia koronavírusu COVID-19. Tentokrát si posvietime na mzdu zamestnancov – môže ju za vás preplatiť štát? A ak áno, za akých podmienok?

Korona opatrenia #2: Úprava konkurzu a plynutie zákonných lehôt

Napísal: Ondrej Steiniger

Plnenia ale aj príjmy podnikateľov a iných osôb sú v čase mimoriadnej situácie narušené. Je vaša prevádzka v strate a vám sa kopia dlhy? Ak ste sa dostali do úpadku, nemalo by vám ujsť nové opatrenie prijaté pred niekoľkými dňami.  

Podnikanie na internete a e-shop

Napísal: Magdaléna Karvaiová

Ako začať s podnikaním, podnikanie na materskej dovolenke, aj špeciálna forma podnikania umelkýň – toto boli predchádzajúce témy, ktoré sme vám v rámci kampane Ženy podnikajte ponúkli. Viete, ako začať podnikať, aké povinnosti aj výhody sa na vás vzťahujú, avšak, čo ďalej? V dnešnom článku sa posunieme o krok vpred a predstavíme vám, ako je možné podnikať prostredníctvom internetu a konkrétne sa zameriame na e-shopy.