Slovenský startup Bookee získal investíciu 500 000,- € a my sme boli pri tom

Možno ste už zaznamenali vznik nového slovenského startupu Bookee.ai.  Hoci sa tak stalo len asi pred mesiacom a startup je ešte stále v ranej fáze, už sa mu podarilo získať investíciu 500 000,- € od investičného fondu Vision Ventures.

 

 Spolupráca

Naša advokátska kancelária stála nielen pri vzniku spoločnosti Bookee.ai, ale následne sme právne zastrešili získanie už spomínanej investície od fondu Vision Ventures.

Náš odborný tím viedol JUDr. Ondrej Steiniger a na projekte sa podieľalo niekoľko našich kolegov z kancelárie. Spoluprácu so zakladateľmi startupu Petrom Fusekom a Petrom Čapkovičom hodnotíme veľmi kladne, nakoľko sme spolupracovali už aj na predchádzajúcich projektoch tejto podnikateľskej dvojice.

„Naša spolupráca sa začala ešte so spoločnosťou Instarea, páni Fusek a Čapkovič sa už dávnejšie venujú technológiám umelej inteligencie, ale projekt Bookee.ai považujem za výnimočný a myslím, že posunie svet účtovníctva veľmi dopredu,“ hovorí Ondrej Steiniger.

Služba, ktorá uľahčuje vedenie účtov

Táto služba ušetrí prácu mnohým účtovníkom, monotónne nahadzovanie a predkontácia účtovných dokladov môže už byť úlohou umelej inteligencie, ktorá si pamätá preferencie a následne sa učí. Účtovníkom tak zostane viac času na daňové a finančné poradenstvo.

Využitie investície

Ako sa uvádza na stránke startupu, získaný kapitál umožní zdokonalenie a škálovanie súčasného machine-learning-u riešenia, ktoré bude poskytované ako rozšírenie niektorých SaaS účtovných platforiem v EMEA regióne.

Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si oficiálnu tlačovú správu: http://bit.ly/bookee_sk

Ďakujeme za prejavenú dôveru a spoluprácu.


Viac o spoločnosti Bookee.ai

Spoločnosť Bookee.ai je fintech spoločnosť so sídlom v Trnave. Bookee.ai založili a vedú Peter Fusek (CEO) a Peter Čapkovič (CTO). Spoločnosť je postavená na spolupráci ľudí a strojov, ktorá umožní prerod účtovníctva do digitálnej éry (niečo ako robotík “WALL-E”, ale pre vedenie účtovníctva). Jej cieľom je, aby umelá inteligencia prispievala k seba rozvoju človeka v každom veku, pre kreatívnejšiu a zdravšiu prácu aj život.

Viac o spoločnosti Vision Ventures

Vision Ventures je “venture kapitálový" investor zameraný na "seed" investície na Slovensku. Podporujeme ambicióznych zakladateľov s inovatívnym produktom s potenciálom globálneho škálovanie. Spoločnosť Vision Ventures je vedená partnermi Tomášom Bélom a Gabrielom Horváthom. 

Facebook Twitter Google+ LinkedIn