Spustili sme projekt Ženy podnikajte!

Mnohým ženám nechýbajú schopnosti, ale sebavedomie a odvaha pustiť sa na vlastnú päsť do podnikania. Ak sa niektoré z nich odhodlajú vznikajú skvelé projekty a práve to by sme chceli podporiť. Chceme pomôcť ženám, ktoré váhajú a priniesť im sériu právnických a biznisových rád vo forme článkov s jasným obsahom.

STEINIGERS Zeny podnikajte 

Čo je obsahom 

Ženy podnikajte! je projekt, ktorý zahŕňa niekoľko aktivít na podporu žien v podnikaní. V prvom rade je to séria článkov, ktoré vychádzajú pravidelne. Obsahom článkov je vždy príklad konkrétnej ženy, ktorá sa pasuje s nejakým podnikateľským problémom alebo otázkou. Na konkrétnych príkladoch riešime otázky právnych a biznisových úskalí a možných riešení. Články sú písané spôsobom, ktorý prináša osoh začínajúcim podnikateľom bez ohľadu na to, či už nejaké vedomosti o práve a biznise majú. 

Prečo projekt vznikol

Projekt vznikol na základe iniciatívy žien našej právnickej kancelárie. Mnohé právnické a finančné skupiny sa venujú vzdelávaniu a informovaniu odbornej verejnosti, ale jednoduché návody ako s podnikaním sú na našom trhu nedostatkovým tovarom. Zväčša sa každý podnikateľ musí takpovediac naučiť na vlastných chybách. 

My ženy zväčša robíme tisíc vecí naraz a popri zamestnaní, domácnosti, prípadne deťoch a vlastných koníčkoch nám zostáva len veľmi málo času na vyhľadávanie informácii o založení vlastného biznisu. Pritom sú mnohé z nás veľmi kreatívne a v hlave nosíme prepracované projekty, ktoré možno nikdy neuzrú svetlo sveta, pretože na to často nemáme čas. A práve preto prichádzame s touto iniciatívou aby sa ženy nielen nebáli začať podnikať, ale aby sme im na to poskytli aj jasný návod ako začať. - Alexandra Letko, iniciátorka myšlienky

Čo je jeho cieľom

Cieľom projektu je ukázať ženám, že podnikanie nie je iba pre mužov a že z ďaleka nie je také zložité ako sa možno na prvý pohľad zdá. Chceme ich tiež povzbudiť aby sa nebáli ísť za svojimi snami. Na sériu biznisovo ladených článkov by mala nadviazať rozhovory so zaujímavými ženami – podnikateľkami ako inšpirácia a príklad toho ako sa ony vyrovnali s úskaliami podnikania.

 Kto články píše

Na celom projekte pracuje tím ľudí, ktorí sa skladá z mužov aj žien rôznych zameraní aby pohľad na vec nebol jednostranný, ale aby sme naopak prinášali širokouhlý záber rôzneho spektra bisnisových, právnych ale aj ľudských rád.

Články s radami pre začínajúce podnikateľky píše budúca právnička a žena mnohých zameraní Magdaléna Karvajová.

Tejto úlohy som sa zhostila s veľkým nadšením a musím povedať, že ma práca na článkoch veľmi baví, človek sa rozsiahlym prieskumom vždy dozvie niečo nové. Zároveň sa viem vžiť do postavenia ženy v biznise a táto problematika je niečo, čo ma osobne zaujíma, - hovorí Magdaléna.


Sledujte nás aj naďalej a dozviete sa viac. Sledujte tiež novovznikajúci web www.zenypodnikajte.sk

Facebook Twitter Google+ LinkedIn