Úspešný webinár Ako daniť kryptomeny v Čechách a na Slovensku

Kryptomeny a podnikanie s nimi sa stávajú čoraz diskutovanejšou témou už aj na Slovensku a Čechách. Keďže úprava legislatívy reaguje na túto tému pomaly, množia sa otázky ako legálne obchodovať s následne zdaňovať kryptomeny. Tejto téme sa venovalo aj druhé pokračovanie úspešného webináru Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku #2. B2B edition, ktoré sa konalo online 24. februára 2021.

Photo webinar

 

Webinár organizovala kryptomenová burza Binance Czech & Slovak s podporou Binance a portálu Kryptomagazin.cz. Diskutujúcimi hosťami boli Michal Hanych, daňový poradca, advokát, zakladateľ SimpleTax a SimpleLaw (simpletax.cz) a náš kolega Lukáš Steiniger, právnik a spoluzakladatel Steiniger Law Firm.

Témy webináru sa týkali obchodného práva a aktuálnej legislatívy a v neposlednej rade otázky správneho zdaňovania ziskov z kryptomien. Sledujúci účastníci webináru sa mali možnosť zapojiť do diskusie kladením otázok prostredníctvom formulára zverejneného vopred.

Celý WEBINÁR si môžete pozrieť tu: VIDEO

Diskusia priniesla množstvo zaujímavých podnetov, podobne ako jej predchádzajúci ročník, ktorý si môžete pozrieť tu: Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku #1

Prvý ročník sa venoval témam ako základy zdaňovania, nástroje na dohľad nad transakciami, ale riešil tiež otázky ako "Ktorá krajina je najlepšia na zdaňovanie krypta." alebo "Je nutné zdaniť nákup zlata za krypto?"

Čo je to Binance: Binance je burza kryptomien, ktorá poskytuje platformu na obchodovanie s rôznymi kryptomenami. Od januára 2018 je Binance z hľadiska objemu obchodovania najväčšou kryptomenovou burzou na svete. Spoločnosť Binance založil vývojár Changpeng Zhao pôvodne v Číne. Binance Czech & Slovak je výhradným zástupcom pre Českú republiku a Slovensko.

Organizátorom ďakujeme za pozvanie. 


Ak vás zaujíma téma kryptomien a chceli by ste sa o nej dozvedieť viac: Čítajte.

Hľadáte odborníka na zasvätenie do investícií v kryptomenách legálnou a (s)právnou cestou? Neváhajte kontaktovať priamo nášho odborníka – Lukáša Steinigera.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn