Novinky

Dobré správy pre podnikateľov

Legislatívne prostredie pre podnikateľov sa vyvíja a mení veľmi rýchlo a je náročné tieto zmeny sledovať. My sme ich pre Vás opäť spracovali a prinášame dobré správy pre podnikateľov vo finančných ťažkostiach. Okrem nich sa dočítate o automatizovanom doplnení údajov do obchodného registra a o novele autorského zákona.

Zmeny pre podnikateľov, za ktoré hrozia pokuty

Nenechajte sa zbytočne pokutovať - z každej strany sa valia samé povinnosti a za ich nesplnenie môže ľahko prísť sankcia. Zhrnuli sme pre Vás novinky z podnikateľského prostredia, medzi ktorými sa dočítate o povinnostiach voči obchodnému registru, ale aj o zjednodušení vedenia účtovníctva a nových sankciách za porušenie zákona o účtovníctve.

Rusko si privlastňuje názov Šampanské, čo na to Francúzi?

Vedeli ste, aký status získalo Spojené kráľovstvo vďaka rozhodnutiu Európskej komisie v oblasti ochrany osobných údajov? Okrem toho sa v dnešných Novinkách dozviete, za akých okolností ste povinný prekladať obchodné podmienky vašich e-shopov do iných jazykov. Prinášame aj informácie o návrhu legislatívy, ktorou sa plánujú zaviesť tzv. rodinné podniky. V závere sa venujeme rozhodnutiu Ruska, podľa ktorého sa názvom šampanské budú môcť označovať iba vína pochádzajúce z ruskej produkcie. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Úspešný webinár Ako daniť kryptomeny v Čechách a na Slovensku

Kryptomeny a podnikanie s nimi sa stávajú čoraz diskutovanejšou témou už aj na Slovensku a Čechách. Keďže úprava legislatívy reaguje na túto tému pomaly, množia sa otázky ako legálne obchodovať s následne zdaňovať kryptomeny. Tejto téme sa venovalo aj druhé pokračovanie úspešného webináru Jak danit kryptoměny v Čechách a na Slovensku #2. B2B edition, ktoré sa konalo online 24. februára 2021.

Spustili sme projekt Ženy podnikajte!

Mnohým ženám nechýbajú schopnosti, ale sebavedomie a odvaha pustiť sa na vlastnú päsť do podnikania. Ak sa niektoré z nich odhodlajú vznikajú skvelé projekty a práve to by sme chceli podporiť. Chceme pomôcť ženám, ktoré váhajú a priniesť im sériu právnických a biznisových rád vo forme článkov s jasným obsahom.

Na konferencii Techsummit 2019 sa preberala budúcnosť biznisu

V Bratislave v dňoch 29. – 30. mája 2019 prebehla konferencia Techsummit 2019. Našu kanceláriu Steiniger law firm na tomto podujatí nabitom technologickými novinkami zastupoval Matej Turjanik. So svojou prednáškou o technológii blockchain vystúpil 30.5. v sekcii Priemysel 4.0.

Stali sme sa členmi AmCham

Je nám potešením oznámiť vám, že sme sa stali členmi Americkej obchodnej komory v SR -  AmCham Slovakia. Americká obchodná komora je jednou z najväčších a najaktívnejších zahraničných obchodných komôr na Slovensku s členskou základňou 330 slovenských a medzinárodných spoločností.

Festival budúcnosti IXPO 2019 predviedol najnovšie technológie

Prvý ročník najväčšieho technologického festivalu na Slovensku IXPO 2019 sa konal 26.-28. apríla. Festival priniesol okrem nahliadnutia do budúcnosti prednášky 97 spíkrov z celého sveta, medzi nimi aj našich odborníkov Filipa Petrineca s témou GDPR a Lukáša Steinigera s prednáškou z oblasti kryptomien a financií.